بیمه‌ی اشخاص


 • بيمه اميد آفرين (بيمه جبران هزينه هاي درمان سرطان)

  سرطان شایع‏ترین علت مرگ در افراد زیر ۷۵سال و دومین عامل مرگ پس از بیماری‏های قلبی و عروقی در جمعیت بالای ۷۵سال است.

  براساس آمارهای رسمی، هرساله تعداد قابل توجهی در جهان مبتلا به سرطان می‏ شوند كه علیرغم برخورداری از بیمه‏ های درمانی فراگیر، متحمل هزینه‏ های سرسام آوری می‏گردند، زیرا هزینه‏ های درمان سرطان توسط بیمه‏ نامه های متداول تحت پوشش قرار نمی‏گیرند. به همین دلیل « بیمه سرطان » كه طی چند سال گذشته طراحی و در برخی كشورها در اختیار مردم قرار گرفته است با استقبال گسترده‏ای روبرو شده‌‏است.

  1. توضیحات در ادامه

   بررسی‏ ها نشان می‏دهد، آمار سرطان در کشور ما نیز بسیار نگران‏ کننده است و هرساله میزان ابتلا به آن افزایش می‏یابد به‏ طوری که در سال ۲۰۲۰ تعداد موارد جدید به ۵۰۰۰۰۰ در سال بالغ خواهد شد.

   سرطان اتفاقی تلخ، اما به شدت واقعی است و شاید کمتر کسی چاره کار را، چشم فروبستن و نادیده گرفتن آن بداند.

   شرکت بیمه‏ البرز، در راستای اهداف و مسئولیت‏های حرفه‏ای خود، پس از سال‏ها مطالعات بومی و منطقه‏ ای، برای اولین ‏بار در ایران « بیمه مادام العمر جبران هزینه‏ های درمان سرطان» را طراحی و تحت عنوان « بیمه امید آفرین البرز» به عموم هموطنان عزیز تقدیم نموده است. برخی از شرایط و مزایای منحصر بفرد این بیمه‏ نامه به شرح زیر است:

   · برای تهیه این بیمه‏ نامه در شرایط عادی نیازی به انجام معاینات و آزمایش‏های غربالگری نیست.

   · این بیمه‏ نامه به صورت انفرادی و خانوادگی و گروهی قابل ابتیاع است.

   · تنها پس از یک سال دوره انتظار، تمام انواع خدمات درمانی شامل سرپایـی، بستـری، شیمـی‏ درمانی، جراحی روباتیک، آمبولانس و سایر هزینه‏ های اضافی تحت پوشش قرار می‏گیـرد.

   · در صورت عدم امکان درمان در داخل کشور، هزینه درمان در خارج کشور تعهد می‏ گردد.

   · سقف پوشش بیمه‏ نامـه معادل ۱٫۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال می‏باشد.

   · حق‏ بیمه این بیمه‏ نامه فقط برای یکبار دریافت می‏گردد که برای آحاد جامعه و با هر سطح درآمدی قابل پرداخت است.

   · تمام ایرانیان تا قبل از سن ۶۰ سالگی می توانند این بیمه ‏نامه را تهیه و تا پایان عمر از مزایای آن بهره‏ مند گردند.

   · حق‏ بیمه این بیمه‏ نامه قابل تقسیط به اقساط دلخواه است که باید حداکثر طی ۵سال تسویه شود.

   در صورتی‏که بیمه‏ شده در زمان نیاز به درمان، بیمه پایه یا مکمل دیگری داشته باشد، این بیمه‏ نامه مازاد هزینه‏ های درمان را پوشش خواهد داد.

   کارشناسان بیمه البرز با توجه به اندک بودن حق بیمه در گروه های سنی ۱و۲و۳ (گروه های زیر ۳۰ سال) توصیه می نمایند بیمه شدگان در این گروه ها با پرداخت حق بیمه اضافی سقف تعهدات بیمه البرز را تا ۳ برابر افزایش دهند.

   بیمه « امیدآفرین بیمه‏ البرز» با هزینه‏ ای ناچیز خدمتی بزرگ به بیمه‏ شده تقدیم می‏نماید که با هیچ‏یک از بیمه‏ های جاری قابل مقایسه نمی باشد. زیرا:

   · در این طرح بیمه‏ البـرز بطـور خاص هزینـه‏ های درمان ‏بیمه‏ شدگان را در برابر سرطان جبران می‏کند.

   · ماهیت « مادام ‏العمر» این بیمه‏ نامه « انفرادی» بودن آن، امکانی سهل‏ الوصول در تأمین و حفظ آرامش روحی بیمه‏ شدگان را در سراسر عمر فراهم نموده است.

   درحالیکه در بیمه‏ های درمان عام، یکساله و گروهی به دلیل تنوع پوشش‏های غیر هدفمند حق بیمه بسیار فراتر است و با عدم فراهم شدن شرایط تمدید پوشش بیمه ‏ای در سال‏های آتی ( از جمله افزایش سن، ازدواج و اشتغال فرزندان و یا پایان همکاری با یک گروه اقتصادی، سازمان و شرکت‏ها) بلافاصله خدمات بیمه ‏ای قطع و فرد الزاماً تا فراهم شدن شرایط جدید بیمه‏ ای از پوشش بیمه ‏ای برای مابقی عمر خود بی‏ بهره خواهد ماند.

   “خرید این بیمه نامه تنها در زمان سلامت میسر است”

   اطلاعات بیش‌تر

 • بيمه جبران هزينه های درمان نازايی و ناباروری


  استفاده از فن‌آوری نوین در تشخیص و درمان پزشكی، امیدهای جدیدی را در عرصه زندگی انسان امروزه گشوده، به نحوی كه امید به زندگی و همچنین كیفیت زندگی نوع بشر را ارتقاء داده است.

  یكی از مواردی كه در سالهای اخیر از این پیشرفت ها به نحو احسن بهره مند شده، ناباروری است. ناباروری از منظر پزشكی، اختلالی پیچیده است كه جهت شناسایی علت آن به بررسی بسیاری از سیستم‌های فیزیولوژیك بدن نیاز است. روند درمانی یك زوج نابارور از بررسی اولیه آغاز و با اتمام اقدامات تشخیصی و پاراكلینیك ادامه می یابد. مسلماً این روند نه تنها آسان نخواهد بود، بلكه نیاز به مراجعات مكرر خواهد داشت و جمیع عوامل ذكرشده موجب افزایش هزینه های درمانی می‌شود و پرداخت این هزینه‌های كلان برای بسیاری از زوجین به سختی امكان‌پذیر بوده و برای دسته ای از آنها غیرممكن خواهد بود. ازطرفی درصورت عدم درمان وحصول نتیجه می‌تواند به یك معضل اجتماعی تبدیل شود و نهاد مستحكم خانواده را تحت تاثیر قرار دهد و آسیب‌های اجتماعی مانند طلاق و حتی آسیب‌های اقتصادی متعدد مانند كاهش بازده و بهره‌وری فرد در اثر احیاناً افسردگی،نزاع خانوادگی و برخوردهای نامناسب نزدیكان را برای جامعه به همراه آورد.


  1. ادامه‌ی مطلب

   از طرفی دولت به عنوان متولی سلامت جامعه، مسئول ارائه خدمات مطلوب بهداشتی درمانی است و براساس ماده ۹۰ قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی موظف به ارتقاء عدالت توزیعی،دسترسی عادلانه مردم به خدمات بهداشتی و درمانی و کاهش سهم خانواده های کم درآمد و آسیب‌پذیر از هزینه های درمان و تحمیل هزینه های غیرقابل تحمل سلامت است.
   حال باتوجه به تمام موارد اشاره شده در این مجال، شرکت بیمه البرز با دغدغه همیشگی خود مبنی بر ارائه طرح‌هاو خدمات نوین در عرصه بیمه‌ای و در راستای سیاستهای کلان جمهوری اسلامی ایران، درآستانه سال نو و در سال جهاد اقتصادی با امید به برداشتن گامی بزرگ جهت حل مشکلات جوانان کشور و تسهیل در امر ازدواج و هدیه آرامش و امنیت پایدار به خانواده های جوان،طرح بیمه نامه ناباروری و نازایی در زوجین را برای اولین بار در کشور و بصورت انحصاری ارائه می‌نماید.

   خلاصه ای از مشخصات بیمه درمان نازایی و ناباروری زوجین

   موضوع بیمه:
   موضوع بیمه،جبران آن بخش از هزینه‌های درمانی که برای درمان ناباروری و نازایی هزینه می‌گردد ونیز هزینه های مرتبط اضافی تحت پوشش که توسط بیمه‌گر اول جبران نشده است.

   بیمه شدگان:
   کلیه زوجین جوانی که برای بار اول ازدواج نموده و بیشتر از چهار ماه از تاریخ رسمی ازدواج و ثبت آن در یکی از دفترخانه‌های رسمی نگذشته و سن زوجه کمتر از چهل سال باشد مشروط بر اینکه این اولین ازدواج هریک از زوجین باشد.

   بیمه گذار:
   بیمه‌گذار شخص حقیقی یا حقوقی است که بیمه را خریداری نموده و متعهد پرداخت حق بیمه آن باشد.

   تعریف نازایی:
   نازایی عبارت است از عدم موفقیت در بچه دا ر شدن پس از یک سال مقاربت بدون هیچگونه جلوگیری در زوج‌های ازدواج کرده جوان.

   دوره انتظار:
   دوره انتظار در این بیمه‌نامه به مدت یک سال شمسی از تاریخ ثبت ازدواج رسمی زوجین در یکی از دفاتر ازدواج می باشد.

   مدت بیمه نامه:
   مدت این بیمه نامه به میزان ۱۰ سال شمسی تعیین می‌گردد که تاریخ آغاز آن از زمان خرید بیمه‌نامه توسط بیمه‌گذار و پایان آن در انتهای سال دهم بیمه نامه و یا تولد اولین فرزند(هرکدام زودتر حادث شود.) خواهد بود.

   هزینه های درمانی قابل پرداخت:
   الف- کلیه هزینه های درمان سرپایی یا بستری مربوط به علل نازایی و ناباروری زوجین تا سقف ۴۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال .
   ب-جبران هزینه های درمان عیوب مادرزادی منجر به ناباروری قابل درمان هریک از زوجین تا سقف ۲۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال.

   ج-جبران هزینه های آمبولانس و سایر فوریتهای پزشکی مرتبط با درمان ناباروری تا۷۰۰/۰۰۰ریال داخل شهری و ۱/۵۰۰/۰۰۰ ریال بین شهری .

   د-جبران هزینه رحم جایگزین درصورت نیاز و با تائید پزشک معتمد بیمه گر تا سقف ۴۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال (صرفاً یک بار در طول مدت بیمه) قابل پرداخت می باشد.

   * هزینه های فوق با رعایت ماده شش شرایط عمومی این قرارداد محاسبه و پرداخت میگردد.

   موارد استثناء

   الف- هزینه اتاق خصوصی و همراه مگر در موارد ضروری به تشخیص پزشک معالج و تائید پزشک معتمد بیمه .

   ب- زایمان و سزارین.

   ج-موارد نازایی و ناباروری ناشی از هرگونه سوء‌استفاده از مواد یا تاثیر عوامل فیزیکی و شیمیایی و فعل و انفعالات هسته‌ای و یا ناشی از جنگ.

    

   اطلاعات بیش‌تر

   

   

 • بيمه نامه های عمروحوادث گروهی و انواع آن


  ۱- كاركنان دولت : این نوع قراردادها صرفا" برای مؤسسات دولتی صادرمی گردد ودارای نرخ ثابت بوده وعواملی مانند میانگین سن، نوع فعالیت بیمه گذار وتعدادبیمه شدگان تأثیری درنرخ آن ندارد.
  - حداكثر سرمایه موردتعهد دراین نوع بیمه نامه ها مبلغ۰۰۰ر۰۰۰ر۳۰ ریال باحق بیمه ماهانه ۷۵۰ر۶ ریال می باشد.
  - پوششهای ارائه شده شامل فوت به هرعلت، نقص عضووازكارافتادگی ناشی ازحادثه وحداكثرسقف سنی موردتعهد ۷۰ سال تمام می باشد.
  باعنایت به مفادبخشنامه۵۲۰۷۸/۴۳۴۱۰ مورخ ۸/۳/۸۹ هئیت محترم وزیران نرخ وشرایط بیمه نامه عمروحوادث گروهی كاركنان دولت درصورت عدم لحاظ سقف سنی(بدون سقف سنی)به شرح ذیل می باشد.

   


  1. ادامه‌ی مطلب
   ۲- عادی : نرخ حق بیمه این نوع ازبیمه نامه ها که می تواند به صورت عمرتنها، حوادث تنها و یا عمر و حوادث توأم صادرگردد براساس میانگین سن بیمه شدگان، نوع فعالیت بیمه گذار، نعداد بیمه شدگان وسرمایه آن بنابرتوافق بیمه گرو بیمه گذارتعیین می شود.

   بیمه نامه های عادی(تکمیلی) ازنظرسرمایه به دودسته کلی تقسیم می شوند:

   الف) عادی باسرمایه ثابت : تمامی بیمه شدگان این نوع بیمه نامه هادارای سرمایه بیمه یکسانی هستند.
   ب ) عادی باسرمایه متغیر: بیمه شدگان این نوع بیمه نامه هادارای سرمایه های متفاوتی ازیکدیگر هستند.این نوع بیمه نامه هانیزبه دودسته تقسیم می شوند:
   ۱- ضریبی ازحقوق : دراین نوع ازبیمه نامه ها سرمایه بیمه وحق بیمه هریک ازبیمه شدگان به نسبت میزان حقوق آنان وسقف سرمایه موردتعهدبیمه گربراساس توافق بین بیمه گروبیمه گذارتعیین می گردد.
   ۲- مانده بدهکار: دراین نوع بیمه نامه ها بدهی اشخاص به بانکهاو مؤسسات مالی واعتباری تحت پوشش قرارمی گیرد، به این ترتیب که اشخاص(حقیقی) مبلغ وام خودرادرطول مدت بازپرداخت نزدشرکت بیمه به نفع نهاد وام دهنده بیمه می نمایند تا چنانچه درطول مدت بازپرداخت وام به هرعلت فوت نمایند، شرکت بیمه جایگزین ایشان شده ومانده بدهی آنان راازتاریخ فوت به بعدبه وام دهنده پرداخت نموده ووراث متوفی بری الذمه می گردند.
   ۳- بیمه حوادث خانواده :بیمه حوادث خانواده نوعی ازبیمه حوادث است که همسروفرزندان بیمه شده راتحت پوشش قرارمی دهد.

   پوششهای بیمه ای قابل ارائه
   ۱- فوت همسربه علت حادثه ۲- نقص عضووازکارافتادگی همسروهریک ازفرزندان به علت حادثه۳- جبران هزینه های پزشکی ناشی ازحوادث خانواده(همسروفرزندان(
    
   سرمایه بیمه 
   – مبلغ سرمایه فوت همسرحداکثر۷۵% سرمایه فوت یانقص عضوبیمه شده اصلی می باشد.
   – مبلغ سرمایه بیمه نقص عضووازکارافتادگی همسر وفرزندان ۴۰% سرمایه فوت همسرمی باشد.
   – حداکثرسرمایه موردتعهدجهت جبران هزینه های پزشکی ناشی ازحوادث خانواده ۱۰% سرمایه فوت همسرمی باشد.
    
     خطراتی که با موافقت بیمه گروپرداخت حق بیمه اضافی قابل پوشش است :
   ۱. جنگ، قیام، انقلاب، کودتا و اقدامات احتیاطی مقامات نظامی وانتظامی. خسارتهای ناشی ازشورش، آشوب، اغتشاش، بلوا وهرگونه اقدام تروریستی که بیمه شده درآن مباشرت،مشارکت ویامعاونت داشته باشد.
   ۲- کلیه خسارتهای ناشی از شورش، آشوب، اغتشاش، بلوا وهرگونه اقدام تروریستی درخارج ازکشور.
   ۳- کلیه خسارات ناشی ازخطرات وبلایای طبیعی ازقبیل سیل، زلزله، آتشفشان و ….
    
   مستثنیات
   ۱- فوت بیمه شده فاقددوسال سابقه بیمه ای مستمربه علت خودکشی(برای خطرات مشمول عمرزمانی).
   ۲- خودکشی ویا اقدام به آن درطول تمام سالهای بیمه ای(برای خطرات مشمول بیمه حوادث).
   ۳- فوت بیمه شده فاقدسابقه بیمه ای(فوت به علت غیرحادثه)درطول مدت۶ ماه اول پوشش بیمه ای دراثربیماریهای سرطانی، بیماریهای مزمن کبدی، بیماریهای مزمن کلیوی، تومورهای مغزی، M.S ، سکته های قلبی ومغزی وایدزکه منشاءآنها قبل ازتاریخ شروع پوشش بیمه ای بیمه شده باشد.
   ۴- چنانچه بیمه شده هنگام رانندگی دچار حادثه گردد ودارای گواهینامه رانندگی مجاز ومتناسب آن وسیله نقلیه نباشد، اعم ازآنکه مقصر حادثه باشدیانباشد (صرفاً جهت خطرات مشمول بیمه حوادث).
   ۵- کلیه خسارتهای ناشی ازمستی، استعمال هرگونه موادمخدر، روان گردان ویاداروهای محرک بدون تجویزپزشک.
   ۶- کلیه خسارات اتباع خارجی که فاقد مجوزاقامت و پروانه کارباشند.
   ۷- عمد بیمه گذاروبیمه شده درتحقق خطر.

    استفاده کننده(گان) ازسرمایه بیمه

   ۱. درصورت فوت

   – درصورت فوت بیمه شده اصلی سرمایه مورد تعهدبراساس قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران دروجه وراث قانونی وی پرداخت خواهدشد،مگرآنکه بیمه شده نسبت به تکمیل فرم تعیین ذینفع اقدام نموده باشدکه دراین صورت سرمایه بیمه به ترتیبی که ازطرف وی درفرم تعیین ذینفع مشخص گردیده است دروجه ذینفع های تعیین شده پرداخت خواهد شد.
   – درصورت فوت همسرسرمایه مورد تعهد براساس قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران دروجه وراث قانونی وی پرداخت خواهدشد.
   – درصورت فوت فرزندان سرمایه موردتعهددروجه بیمه شده اصلی پرداخت خواهدشد.

   ۲. درصورت نقص عضو، ازکارافتادگی ویاجبران هزینه های پزشکی ناشی ازحادثه 


   – درصورت نقص عضو ویا ازکارافتادگی دائم کلی یا جزئی ویا ایجادهزینه های پزشکی برای بیمه شده اصلی وهمسربه علت حوادث، سرمایه بیمه ویادرصدی ازآن براساس جدول تعیین نقص عضومندرج در شرایط عمومی بیمه حوادث مورد عمل بیمه گربه بیمه شده پرداخت خواهدشد.
   – درصورت نقص عضو ویا ازکارافتادگی دائم کلی یا جزئی ویا ایجادهزینه های پزشکی برای فرزندان به علت حوادث سرمایه بیمه ویادرصدی ازآن براساس جدول تعیین نقص عضومندرج در شرایط عمومی بیمه حوادث مورد عمل بیمه گربه بیمه شده اصلی پرداخت خواهدشد.

    شرایط سنی

   – سقف سنی دربیمه های عمر(غیرازکارکنان دولت) ۷۰ سال تمام ودربیمه های حوادث ۷۵ سال تمام می باشد.
   – سن مشمول بیمه جهت فرزندان ذکوراز۴سالگی تاپایان ۱۸سالگی ویاتازمانی که به تحصیل اشتغال دارند(حداکثر۲۵سالگی)، وجهت فرزندان اناث از۴سالگی تا قبل ازازدواج(حداکثر۲۵سالگی)، وجهت همسرتا پایان ۷۵سالگی می باشد.

    

   اطلاعات بیش‌تر